CORNER SOFA BED EP

6 CZERWIEC 2016

Corner Sofa Bed EP to drugie w katalogu wydawnictwo młodego labelu i kolektywu artystycznego regime brigade. Po debiutanckim Last Ceremony EP Nativizma i jego piekielnym, technicznym uderzeniu - grupa prezentuje swoją beatową sekcję producencką. Materiał zawiera pięć wyjątkowych utworów przygotowanych przez następujących muzyków: Jaq Merner, Matt Peanut, Heisenbergs, HVZX, Rodas oraz Baby Meelo.

Duet HVZX w dużej mierze odpowiedzialny za brzmienie obecnego, niezależnego rapowania w Polsce zaprezentował lekką w odbiorze fuzję cloud rapu i intrumentalnego hip-hopu. Zadymiona atmosfera, przytulna przestrzeń i charakterystyczny feeling w Tiramisu to znak wyróżniający sound HVZX. W numerze beatmakera podpisującego się jako Rodas - jedyny w swoim rodzaju klimat teksańskiego hip-hopu spotyka się z wibrującym, rozśpiewanym samplingiem i selekcją dźwięków współczesnej sceny beatowej. Od surowego, spowolnionego sampla wokalnego po miękkie, wakacyjne sekcje – Low Key czaruje każdym swoim elementem i nie pozwala opuścić głowy słuchacza. 5. Baby Meelo - "Heartmelt".

Nostalgiczna kompozycja Baby Meelo pt. Heartmelt odnosi się do brytyjskiego brzmienia lat 90-tych. Kolaż drum & bassowej palety, footworkowego tempa, jungle'owych układów perkusyjnych i hip-hopowej rytmiki stworzył spójny obraz muzyki basowej w niemalże ambietowym wydaniu. Jaq Merner i Matt Peanut ponownie połączyli siły tworząc przebojowy numer inspirowany nowoczesnym r&b i hip-hopem. W Gunz efekty wokalne rodem z kompozycji Kanye Westa czy Young Thuga sparowane są z triumfalnym, trapowym brzmieniem, składając się w niespotykany na naszym rynku niezwykle aktualny hit. Tracklistę zamyka Suego od znanego z kompilacji FLIRTINI duetu Heisenbergs. To kolejna, spektakularna wycieczka producentów w kierunku skrzyżowania ścieżek pomiędzy klasycznymi fundamentami funku i nowoczesnymi, future bassowymi brzmieniami. To Słoneczny vibe, taneczna rytmika, charyzmatyczna trąbka i niewiarygodna praca z samplem.

Corner Sofa Bed EP to kanapowa stylistyka, która sprawdza się w każdych warunkach. Kolektyw z Wrocławia swoim najnowszym wydawnictwem kreuje nowe trendy na rodzimej scenie beatowej. 3.06 (piątek) podczas zaplanowanego release party na wrocławskiej BARBARCE usłyszymy materiał w całości. Na początku czerwca EPka pojawi się także w serwisach streamingowych i mediach społecznościowych regime brigade. Oprawa graficzna w komiksowym stylu Klausińskiego i wideo promocyjne, którego autorami są Tarniu i Oksana Płotnicka tylko podkreśla fakt, iż bez dwóch zdań: jest na co czekać.