MIN t – Assemblage

24 LISTOPAD 2017

Wreszcie jest – ostatecznie nakładem wrocławskiej wytwórni Regime Brigade pojawił się długogrający album młodej wokalistki i producentki Martyny Kubicz pt. Assemblage. Zawartość materiału to efekt jej sumiennej pracy na przestrzeni dwóch ostatnich lat.

Z końcem listopada otrzymujemy nową, wielotwarzową pozycję dla dorobku polskiej sceny alternatywnej. Neo-soulowy kolaż MIN t mieści w sobie energię żywego instrumentarium mieszającego się z elektroniką. Słuchając albumu traficie na wiele barw – od żywych i nasyconych, po te blednące czy chłodniejsze. Przekrój brzmieniowy można było usłyszeć już w singlach promujących płytę, czyli Motion i Missing the Air. Od przepastnej, future funkowej aranżacji - artystka przeskakuje w industrialne i przepełnione niepokojem przestrzenie kompozycyjne.

Odważne eksperymenty MIN t mają miejsce w każdym z dwunastu utworów, co czyni materiał szczególnym i wymagającym. Taneczny groove momentami ustępuje miejsca hipnotyzującemu downtempo, by znów przekształcić się w hałaśliwą, gitarową paradę, której wtórują rozbudowane sekcje perkusyjne. Wrocławianka (studiująca aktualnie na jednej z berlińskich szkół muzycznych) próbuje nowych rozwiązań także w warstwie wokalnej, bawiąc się tempem i umiejętnościami technicznymi śpiewając, a nawet rapując.

Konceptualną formułę zauważymy również po stronie wizualnej wydawnictwa. Autorką jest Dorota Kaczmarek, a o oprawę graficzną dzieła zadbała Katarzyna Balicka. Zdjęcia (znajdziemy je między innymi w dołączonej do albumu książeczce) wykonał Andrzej Sieńkowski. Jak brzmi materiał na żywo będziemy mieli okazję się przekonać jeszcze w tym roku w ramach pierwszej części trasy koncertowej. Album jest już dostępny w sklepach muzycznych i serwisach streamingowych w wersji fizycznej lub w formacie mp3/WAV.

Szczegóły znajdziecie na fanpage'u Min t.

 1. Icarus
 2. Down / On
 3. Motion (Alternative Version)
 4. Her Story
 5. Blues Keeps Crooning
 6. Bad Energy Sunflower
 7. Missing The Air
 8. Mousetrap
 9. Gates
 10. Part Of Me
 11. One Two Free Fall
 12. Bonus Track: Motion